Чим відрізняється дизельна турбіна від бензинової?

З чим ми маємо справу?

Перед тим, як дати відповідь на питання – чим відрізняються турбіни, бензинова і дизельна. Потрібно розібратися з тим, що це таке і який принцип роботи цих двигунів.

Як працює бензиновий двигун?

Бензинові двигуни є надзвичайно поширеними серед легкових машин, через їхній низький рівень шуму, зручність при експлуатації і велику питому потужність обсягу. Такі агрегати функціонують за рахунок бензину, що запалюється з допомогою запальної свічки.

Принцип роботи бензинового двигуна побудований на:

  • І – такт (вприскування палива в робочу частина двигуна);
  • II такт (стиснення за допомогою поршня горючої суміші);
  • III – такт (загоряння стислої суміші);
  • IV – такт (випуск відпрацьованих газів).

Бензинові двигуни бувають:

  • карбюраторні;
  • інжекторні.

Принцип роботи дизельного двигуна

Дизельні двигуни засновані на такому ж принципі, однак, є одна відмінність – загоряння палива, у цьому випадку відбувається не за рахунок іскри, а за рахунок високої температури, одержаною шляхом стиснення. Враховуючи вид камери згорання, дизельні двигуни можуть поділятися на:

  • двигун з розділеною камерою згорання;
  • двигун з нерозподіленого камерою згоряння.

Турбоагрегати для бензинових моторів, в порівнянні з дизельними, розраховані на невисокий ступінь підвищення тиску. Якщо ви збираєтеся на бензиновий двигун поставити дизельну турбіну, то чекайте детонації. До того ж, ви можете спровокувати зменшення ефективності двигуна, через створення нехарактерних умов роботи для бензинової турбіни. Давайте докладніше розглянемо, чим відрізняються турбіни: на дизельному і бензиновому двигуні.

Дизельна турбіна чи бензинова – в чому різниця?

Ось чим відрізняються турбіни дизельні від бензинових:

Температурою газів. Як відомо, дизельні двигуни розкручуються за допомогою вихлопних газів. Максимальна температура цих газів може досягати 850°C. Що стосується бензинових турбін, то гази, завдяки яким вони розкручуються мають 1000°C. Якщо вірити прогнозам фахівців, то вже через кілька років через певні екологічні обмеження, зазначена температура збільшиться до ще більших показників. Саме в цьому і полягає одна з головних відмінностей між дизельною і бензиновою турбінами.

Матеріалом. Оскільки турбіни володіють різними температурними показниками, то і матеріали у них різні з яких виготовляються, так звані, «гарячі» частини турбокомпресора (корпус і колеса). А ще, в конструкції бензинової турбіни застосовуються виключно жаростійкі, жароміцні сплави, якщо порівнювати з дизельною турбіною.

Висновок щодо того, чим відрізняються турбіни: дизельна і бензинова, можна зробити такий – надзвичайно ризикованим є використання дизельної турбіни при наддуві двигуна, що на бензині. Відповідно, небажано експлуатувати дизельний двигун з бензиновою турбіною.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Оставьте отзыв о нашей работе