Правила експлуатації турбіни

Правила експлуатації турбіни

Основна умова тривалої і безперебійної роботи турбіни – це відповідне поводження з двигуном вашого автомобіля! Ці прості правила експлуатації турбіни  допоможуть зберегти та суттєво подовжити їй життя:

1. Не перевантажуйте двигун безпосередньо після запуску або перед його прогріванням. Дайте турбіні розігрітися до робочої температури та час, щоб мастило вкрило всі робочі поверхні, і тільки тоді збільшуйте обороти.

2. Перед тим, як заглушити двигун, особливо в умовах надмірного навантаження протягом тривалого часу (високій швидкості, буксирування причепа), необхідно забезпечити його роботу на холостому ходу протягом, щонайменше, хвилини. Мабуть, багатьом це відомо, проте ми часто забуваємо про це, коли зупиняємося перед залізничним переїздом або заїжджаємо на автозаправку.

Потрібно дати турбіні сповільнитись і охолонути, щоб уникнути різкого перепаду температур при різкому вимкненні двигуна. Це дозволить подовжити термін експлуатації запчастин та самої турбіни.

3. Ключове значення для довговічності турбокомпресора має моторне масло, яке забезпечує змащування його елементів. Не можна економити на його якості і слід строго дотримуватися термінів заміни масла (наполегливо рекомендуємо синтетичне).

4. Те ж саме стосується своєчасної заміни повітряного фільтра, оскільки будь-яке забруднення повітря є дуже шкідливим для компресора. Потрапляння сміття та пилу згубно впливає на турбіну та двигун.

5. Увага: не заводьте автомобіль після зіткнення при пошкодженні корпусу цього фільтра. Уламок пластику може знищити турбіну! Так само «смертельними» для турбіни можуть виявитись будь-які тверді уламки, пилюка, пісок чи комахи, які можуть пошкодити краї лопатей.

6. Після тривалого простою автомобіля рекомендується при першому запуску двигуна провернути його вручну таким чином: увімкнути першу передачу і відкотити автомобіль, запустити двигун і залишити його попрацювати на холостому ходу 10-15 хвилин. Завдяки цьому двигун встигне прогріти та розрідити масло, яке повноцінно покриє всі робочі поверхні турбіни і двигуна.

7. Довготривала робота на холостому ходу (30 хвилин та довше) також шкідлива для турбіни. З часом це може спричинити протікання мастила через з’єднання.

8. Після ремонту турбіни обов’язково переконайтесь, що в турбіні достатня кількість мастила. За необхідності додайте мастило до максимального рівня заповнення.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Оставьте отзыв о нашей работе